Epilepszia Világnapja

Ma van az Epilepszia Világnapja

Szent Bálint (Valentin) nem csak a szerelmesek, de az epilepsziások védőszentje is, február 14-e ezért az epilepszia világnapja.
Az epilepszia a világ lakosságának körülbelül 1 százalékát érinti. Magyarországon közel 150 000 ember él epilepsziával, gyerekek és felnőttek egyaránt.

Az epilepsziás rohamok legintenzívebb formáját az úgynevezett tónusos-klónusos rohamok vagy nagyrohamok jelentik. Ezek során a betegek teste megfeszül, majd rázkódni kezd, és az érintettek eszméletüket vesztik. A rohamok általában pár percig tartanak.

Az ennél sokkal gyakoribb, úgynevezett kisrohamok tüneteikben jóval változatosabbak és gyakran járnak tudatzavarral. Ilyenkor a betegek zavartnak tűnnek, a megszokottól eltérően viselkedhetnek vagy beszélhetnek.

Az alábbi két infografika többek között arra is választ ad, mit tegyünk, illetve mit ne tegyünk, ha arra gyanakszunk, hogy a környezetünkben valaki epilepsziás rohamot kapott!

Veszprém vármegye lakosainak speciális ellátását a Csolnoky Ferenc Kórház Epilepszia Szakrendelésének munkatársai biztosítják dr. Imre Piroska főorvos asszony szakmai iránymutatása alapján!

A szakrendelésről minden információt megtalálnak a Csolnoky Ferenc Kórház honlapján! https://csfk.hu/jarobeteg-ellatas/epilepszia-szakrendeles/
#csolnoky #epilepsziavilagnap

epilepszia miaz v1