Pályaorientációs nap a Gróf Esterházy Kórházban

2019. április 5.-én a pápai iskolák 7. osztályos tanulói részére került megszervezésre az ápolói, illetve az egészségügyi hivatásokat bemutató nyílt nap a Gróf Esterházy Kórház, a MESZK Pápai Helyi Szervezete, és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében. A kórház ebédlője átalakult erre a napra, hogy helyet adjon a különböző szakterületeket bemutató állomásoknak.

A 34 tanuló és kísérő tanárai a köszöntés után egy rövid prezentációban megismerhette kórházunkat, az egészségügyi képzéseket, majd az egyes szakmacsoportok is bemutatásra kerültek. Ezt követően közösen megnéztük a MESZK kampányfilmjét, majd következhetett a játékos utazás a rejtélyek világába a vetélkedővel. Elsőként az anatómiával ismerkedhettek a tanulók a csontváz segítségével, majd a kézfertőtlenítés helyes kivitelezését tanulhatták meg, és a kézszkennernek köszönhetően az eredményt le is ellenőrizhették. A műtő állomáson a mandulaműtét technikájával, eszközeivel ismerkedhettek meg a gyerekek, természetesen nem maradhatott el a műtői ruhába történő beöltözés sem. Az újraélesztés állomáson mindenki nagy lelkesedéssel mentette meg az AMBU baba életét. A frissítő gyógytorna állomás után a felnőtt, és a gyermek ápolás állomáson a vénascennerrel történő véna keresés, és az újszülött AMBU baba ellátása volt a legnépszerűbb feladat. A kórszövettan bemutatása a láthatatlan világba kalauzolta el diákokat, és végül a dietetikával történő ismerkedés részeként egészséges turmixokat készítettek, és fogyasztottak. A remek hangulatú vetélkedőn a hozzánk ellátogató diákok közül többen is érdeklődtek az egészségügyi pálya iránt látván annak sokszínűségét. A program az eredményhirdetéssel ért véget ahol minden csapat nyert, és nyertünk mi is az egészségügyi hivatás apró magvacskáinak elvetésével, mely termékeny talajba hullva egészségügyi dolgozók új generációit nevelheti ki a jövő betegei számára.

Vargáné Maurer Ilona
ápolási igazgató